Žvalgydamiesi naujų namų tėvai dėmesį ypač kreipia į vieną detalę

Vaikams būtina leisti laiką lauke ir būti fiziškai aktyviems, nes tai teigiamai veikia jų fizinį ir psichologinį vystymąsi. NT projektų plėtra ir pardavimais besirūpinančios komandos „RED M“ vadovė Elina Mesengiser-Garber teigia, jog, tėvų dėmesys žaidimų erdvėms auga ir tampa vis svarbesniu kriterijumi žvalgantis naujo šeimos būsto. Manome, kad vienas sėkmingiausių pastarųjų pavyzdžių, iliustruojantis kokybiškų vaikų ir suaugusių laisvalaikio erdvių sąvoką, įgyvendintas UAB „Rinvest“ Lazdynėliuose vystomame kvartale „Riverland“.

Užsisėdėjus prie kompiuterio pasekmes pašalinti bus sudėtinga

„Žaidimai lauke – geriausia atsvara kompiuterio ekranui. Vaikams sėdint prie ekranų anksti pažįstamas primityvus malonumas, susidaro palankios sąlygos vystytis priklausomybei. Internetas nėra blogis, jei juo naudojamasi ribotą laiką, jei turinys yra ugdantis. Visgi ekranas neatstoja realaus žaidimo, situacija, drįsčiau teigti, yra tragiška, turint galvoje, kiek mažai laiko vaikai praleidžia lauke“, – teigia vaikų psichologė Silva Striunga.

Jos teigimu, šių dienų vaikai yra pažinę lengvai pasiekiamą malonumą, tad pasivaikščiojimu parke, sausų šakelių rinkimu jų lengvai nesudominsi. Tad specialiai jiems skirtų žaidimų aikštelių reikšmė tik augs. Lauko žaidimai itin svarbūs ir vaiko raidai. Magnetinio rezonanso tyrimai rodo, kad panirus į virtualią realybę, smegenyse vyksta procesai, panašūs į tuos, kai vartojamos svaiginančios medžiagos. Ypatingo recepto to išvengti nėra – pakanka užtikrinti veiklų įvairovę. Pabuvęs prie kompiuterio ar planšetės vaikas turi rasti laiko fizinei veiklai. Realiai žaisdamas vaikas ne tik mankštinasi, bet ir mokosi bendrauti su kitais vaikais: paprašyti žaisti kartu, netgi priimti neigiamą atsakymą, dalintis, tartis, pyktis ir taikytis.

Tėvų vaidmuo vaikų žaidimų aikštelėje irgi labai reikšmingas. „Liūdna, kai tėvai įnikę į savo telefonus. Kai išsivedi mažą vaiką į lauką, net pasišnekučiuoti nėra kada, nes turi užsiimti atžala – prižiūrėti, kad žaistų saugiai, bet svarbiausia – įtraukti mažylį į žaidimą, padrąsinti, kartu džiaugtis dėl to, ką jis nuveikė, – sako psichologė. – Kai vaikai didesni, jau arčiau mokyklinio amžiaus, dažnai jie prašo, kad tėvai netrukdytų, tada suaugusiųjų vaidmuo nebėra toks reikšmingas, tačiau verta stebėti vaikus, ar sklandžiai klostosi tarpusavio santykiai. Laiku įsikišus, galima išvengti konfliktų, tai puiki proga mokyti vaiką sugyventi su kitais“.

Kartelė vaikų pramogoms auga

Skatinti savo bendruomenę kuo daugiau laiko praleisti gryname ore – tokį uždavinį sau išsikėlė „Riverland“ gyvenamojo kvartalo kūrėjai. „Sukaupta patirtis ir žinios bendraujant su naujų namų besižvalgančiais asmenimis mus paskatino atsižvelgti į šiandieninius naujakurių lūkesčius – turėti turiningą ir aktyvų laisvalaikį šalia namų vaikams, vaikams ir tėvams, skirtingo amžiaus broliams ir sesėms. Inicijavome unikalių vaikų žaidimų aikštelių projekte įkūrimą, skirtų trims skirtingoms amžiaus grupėms. Integravome šalia jų sporto įrenginių aikšteles, kad vyresnieji broliai ar sesės, arba tėvai, galėtų užsiimti aktyvia veikla šalia mažųjų. Aikštelės yra žaismingos, spalvingos ir kviečiančios mažuosius kilti nuo ekranų ir aktyviai judėti“, – pasakojo „Riverland“ kvartalo plėtra užsiimančios įmonės „RED M“ vadovė Elina Mesengiser Garber.
 


Aikštelės yra įrengtos ne nuošaliuose kampeliuose, bet vidiniuose kiemuose, taip siekiant užtikrinti nuolatinę mažųjų priežiūrą ir saugų buvimą. Aikštelės yra aptvertos bei matomos per didelės dalies butų langus, taip tėvai ar artimieji gali nuolat stebėti mažuosius net būdami namuose.

„Stengėmės, kad aikštelių įrenginiai būtų ne tik saugūs, bet ir ugdantys vaikų kūrybiškumą, fizinį pasirengimą, skatinantys bendrauti ir bendradarbiauti, – teigė Elina Mesengiser-Garber. – Kaip jau minėjau, daug dėmesio skyrėme ir vyresniems vaikams bei suaugusiems. Jiems įrengtos uždaros sporto aikštelės, lauko šachmatai, mini golfo aikštelė, kas suteikia galimybę skirtingo amžiaus šeimos nariams kartu leisti laiką kieme nenutolstant nuo namų. Labai stengėmės apgalvoti ir suteikti galimybę visiems šeimos nariams mėgautis laiku kartu. Pasaulyje itin opi problema: šeima kartu, tačiau kiekvienas įnikęs į savo įrenginį. Tikimės, tai negresia, kai įtraukianti veikla lauke – čia pat už tavo namų durų“.
 


Judrų ir sveikesnį gyvenimo būdą įkvėpia ir skatina pati „Riverland“ kvartalo vieta: jis ribojasi su Bukčių mišku, kuriame gausu pasivaikščiojimo takų, miško garsų ir kvapų. O Neries upės vingis – vos už 300 metrų. „Naujos statybos, šiuolaikiškus būstus dažniau renkasi poros, laukiančios šeimos pagausėjimo arba jau turinčios mažylių, tad žaidimų erdvė prie būsimo buto yra vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių sprendimą įsigyti namus, – pastebi nekilnojamojo turto ekspertas Vytautas Simutis. – Žaidimų erdvei dėmesingesnės mamos: jos atkreipia dėmesį į grindinį, kad jis būtų paminkštintas, saugus, jei mažyliai grius“. Pasak eksperto, aptverta kiemo teritorija ir ribojamas patekimas svetimiems į ją taip pat didina pirkėjų pasitikėjimą parduodamu būstu.

Gamtos apglėbti namai

Kelerius pastaruosius metus Lazdynėliai sparčiai populiarėja, čia viliodami gyvenimo gamtoje pasiilgusius, tačiau nuo patogaus miesto gyvenimo nenorinčius nutolti gyventojus. Mažaaukštės statybos daugiabučių namų projektas „Riverland“ dėmesingai prisitaikė prie bendruomenės gyvenimo būdo ir siūlo artimą gyventojų santykį su aplinka. Kvartale gausu žalumos, čia jau auga 14 skirtingų rūšių daugiau nei 2000 medžių ir krūmų. Kurorto jausmą užtikrina ir sklype išsaugotos brandžios pušys. Jaukioje teritorijoje galima atrasti ir mini upelius, tekančius kiemais.

„Riverland“ bendruomenę sudarys 270 savininkų su šeimomis. Projekte įrengta 318 automobilių parkavimo vietų, iš kurių 50 vietų su galimybe įkrauti elektromobilius. Iki artimiausios viešojo transporto stotelės ar parduotuvės – 300 m, artimiausias darželis įsikūręs už 500 m, o mokykla – už 2 km.

Susisiekite - pasikalbėsime

Džiaugiamės, kad domitės Riverland projektu. Susisieksime su Jumis netrukus.